Jak golić nogi depilatorem?

kobieta depiluje nogi

Pozbywanie się zbędnego owłosienia z nóg nie jest prostym zadaniem. Wśród wielu rozwiązań ułatwiających je, prym niezmiennie wiedzie depilator. Warto więc dowiedzieć się, jak z niego korzystać, jeśli zależy nam na tym, aby depilowanie nóg było w pełni satysfakcjonujące.

Depilowanie nóg – od czego zacząć?

Już na wstępie warto podkreślić, że depilatory dość znacząco różnią się między sobą. Różnice odnoszą się przy tym nie tylko do ich specyfikacji technicznej, ale również do sposobu, w jaki przebiega depilacja. Wśród wielu rozwiązań dostępnych na rynku możemy natknąć się choćby na nowoczesne depilatory laserowe, modele pęsetowe, depilatory ultradźwiękowe, a także te, które wykorzystują technologię IPL. Każdy z nich ma zarówno szereg zalet, jak i pewne niedociągnięcia. Nie ma rozwiązania uniwersalnie lepszego od innych, każde ma przy tym spore grono zwolenniczek.

Jeśli zależy nam na zwiększeniu szans na udany zakup depilatora, powinniśmy pamiętać o kilku ogólnych zasadach. Jedna z kluczowych mówi o tym, że nowoczesne depilatory, które do swojej pracy wykorzystują wiązki światła, są wskazane przede wszystkim w przypadku osób mających dość ciemne włosy przy jasnej cerze. Warto też pamiętać, że bezbolesne i skuteczne depilowanie nóg może różnić się w zależności od tego, z jakim modelem mamy do czynienia. Producenci zwykle informują o zalecanych przez siebie technikach depilacji. Informacje tego rodzaju możemy zdobyć jeszcze przed zakupem urządzenia. Wtedy też warto zaznajomić się z ich szczegółami.

Jak golić nogi i unikać podrażnień?

Jak już wspomniano, najlepszym sposobem na golenie nóg depilatorem bez podrażnień jest przestrzeganie tych zaleceń, które można znaleźć w instrukcji obsługi. Kobiety, które mają już na swoim koncie pierwsze doświadczenia z depilatorem, zalecają też swoim młodszym stażem koleżankom ostrożność i delikatność. Często nawet wysokiej klasy depilator nie sprawdza się. Dzieje się tak jednak nie dlatego, że jest rozwiązaniem przereklamowanym, ale ze względu na to, że nogi nie zostały przygotowane do depilowania we właściwy sposób.

narzędzia depilacji
Narzędzia depilacji nóg

Bezbolesne i skuteczne depilowanie nóg jest też łatwiejsze do osiągnięcia, gdy zmieni się nieco podejście do samej pielęgnacji skóry. Jej regularne mycie z wykorzystaniem żelu lub mydła to podstawa, czasem warto jednak pomyśleć również o dodatkowych zabiegach. W tym kontekście najczęściej wspomina się o peelingu stosowanym zamiennie ze szczotkowaniem skóry. Oba zabiegi pobudzają tempo, w jakim przez skórę przepływają krew i limfa. Pozwalają też na ujędrnienie naskórka, co sprawia, że depilator jest bardziej wydajny.

Jak sobie radzić z wrastającymi włoskami?

Złuszczanie skóry na nogach prowadzi do tego, że depilacja jest szybsza, bardziej dokładna i zdecydowanie mniej bolesna. Ma jednak jeszcze jeden plus. Jeśli zabieg ten jest wykonywany regularnie, jest w stanie ochronić nas przed niechcianym zjawiskiem wrastania włosków po depilacji. Skutecznym rozwiązaniem może okazać się także inwestycja w depilator z modułem chłodzącym. Zmniejsza on bolesność, a jednocześnie sprawia, że proces gromadzenia się martwego naskórka ulega zahamowaniu.